Press "Enter" to skip to content

Wizualizacja

Print Screen

W celu wykonania zrzutu ekranu (tzw. sreena) wykorzystaj przycisk Print Screen. Na klawiaturze występuje pod postacią różnych skrótów np. PrtSc lub Prt Scr.

Print Screen - zaznaczony przycisk na klawiaturze komputera.

Inny sposób bez Wklejania

Jeżeli chcesz zrobić zrzut ekranu z automatycznym zapisem pliku w katalogu Wideo->Przechwycone użyj skrótu klawiszowego Windows + Alt + Print Screen. Działa jedynie w systemie Windows 10.

Po wykonaniu zrzutu ekranu (poprzez wciśnięcie przycisku Print Screen) nie zobaczysz żadnego efektu. Zrzut trafił do pamięci komputera (tzw. schowka) i tam oczekuje na akcję „wklej”. Na tej samej zasadzie kopiujesz i wklejasz tekst. Najprościej zrzut ekranu można wkleić w programie Paint i zapisać go w formacie PNG lub JPEG.

Paint - wklej
Paint - zapisz jako... Obraz PNG

Wycinek

Możesz również wykorzystać w systemie Windows 10 skrót klawiszowy Windows + Shift + S. Dzięki temu wejdziesz w tryb tworzenia wycinka ekranu. Działa to na podobnej zasadzie co wykorzystanie przycisku Print Screen – musisz wkleić wycinek np. do Painta.

Nagrywanie ekranu

W systemie Windows 10 do nagrania ekranu możesz wykorzystać narzędzia, które podczas włączonej gry uruchamia się skrótem klawiszowym Windows + G. Wszystkie przechwycone obrazy/nagrania zapisują się w katalogu Wideo->Przechwycone.

Inny sposób

Możesz również skorzystać ze skrótu klawiszowego Windows + Alt + R. Plik zapisuje się w katalogu
Wideo->Przechwycone. Działa jedynie w systemie Windows 10.

Windows 10 - nagrywanie ekranu. Przyciski.

Możesz również skorzystać z bezpłatnego oprogramowania do nagrywania ekranu:

Zrzut w formie animacji GIF

Zamiast tworzenia filmu możesz stworzyć animację GIF. Świetnym i bezpłatnym programem jest screen to gif.

Więcej informacji

Jak wykonywać zrzuty ekranu w systemie Windows 10.

Rozmiar czcionki
Kontrast