Press "Enter" to skip to content

Szkoła Podstawowa 67

Szkoła Podstawowa nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku:

  • Szkoła mieści się przy ul. Żabi Kruk 5 i sąsiaduje z kościołem św. Piotra i Pawła.
  • Została otwarta w 1962 r.
  • Początkowo szkoła nosiła imię kpt. ż. w. Tadeusza Ziółkowskiego, nazywanego Pierwszym Żeglarzem Rzeczypospolitej, patrioty i więźnia Stutthofu.
  • Po reformie, przywracającej ośmioklasową szkołę podstawową, w skład szkoły weszło wygasające Gimnazjum nr 8 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku oraz odradzająca się Szkoła Podstawowa nr 67 tego samego imienia.

Zdjęcia współczesne

Budynek Szkoły Podstawowej nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

Gdańsk. Szkoła Podstawowa nr 67. Zdjęcia współczesne. Budynek Szkoły Podstawowej nr 67 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Na zdjęciu widnieje budynek szkoły, w kolorach piasku oraz ceglanym. Wejście główne składa się z ciemnobrązowych przeszklonych drzwi i okien. Na parterze umiejscowione są okna z białymi metalowymi kratami, a na pierwszym piętrze oprócz okien znajduje się niewielki balkon z dwoma drzwiami balkonowymi. Do balkonu są przytwierdzone flagi Polski oraz Unii Europejskiej. Przed szkołą widnieje niewielki plac wykonany z szarej i czerwonej kostki brukowej. Przy wejściu znajduje się miejsce dla rowerów.

Minecraft: wizualizacja

Gdańsk. Szkoła Podstawowa nr 67. Minecraft: wizualizacja. Na zdjęciu znajduje się budynek stworzony z białych oraz pomarańczowych bloków. Wejście zostało wykonane z dwóch drewnianych drzwi i okien. Na parterze i na pierwszym piętrze znajdują się liczne okna. Przed obiektem umieszczono ciemnoszarą drogę.
Rozmiar czcionki
Kontrast