Press "Enter" to skip to content

Piekarnia Majchrowskiego

  • Piekarnia znajduje się przy ul. Dolna Brama 12 w pobliżu Bramy Nizinnej.
  • W tym samym miejscu przed wojną działała piekarnia Augusta Hermanna.
  • W latach 70. XX w. Ryszard Majchrowski, piekarz, otworzył swoją działalność w budynku po dawnej piekarni.
  • Piekarnia cieszyła się i nadal cieszy dużą popularnością wśród mieszkańców. Wypieki powstają tam według tradycyjnych metod i receptur.
  • Obecnie piekarnię prowadzi już drugie pokolenie rodziny Majchrowskich.

Wspomnienia i opowieści mieszkańców

  • Do piekarni Majchrowskiego zawsze ustawiała się kolejka.
  • Chleb był chrupiący, jak się naciskało, to strzelała skórka.

Zdjęcia współczesne

Budynek, w którym od lat 70. XX w. znajduje się piekarnia Majchrowskiego.

Gdańsk. Piekarnia Majchrowskiego. Zdjęcia współczesne. Budynek, w którym od lat 70. XX w. znajduje się piekarnia Majchrowskiego. Na zdjęciu widnieje niewielki ceglany budynek, którego parter został otynkowany i częściowo pomalowany na ciemnoróżowy kolor. Na parterze są szare drzwi wejściowe oraz jedno okno, które posiada jasne metalowe kraty. Nad drzwiami wejściowymi znajduje się biała tablica z czerwonymi napisami: „Piekarnia Ryszard Majchrowski Dolna Brama 12”. Na wysokości pierwszego piętra nie ma tynku – widać cegły. Znajduje się tam jedno okno z widoczną firaną. Budynek ma kształt kostki z niewielką dobudówką po lewej stronie. Przed obiektem widnieje trawnik oraz niskie drzewo liściaste. W tle występują drzewa.

Minecraft: wizualizacja

Gdańsk. Piekarnia Majchrowskiego. Minecraft: wizualizacja. Na zdjęciu znajduje się budynek, który u podstawy został stworzony z ciemnoszarych bloków, a powyżej z bloków ceglanych. Obiekt ma kształt kostki z niewielką dobudówką po lewej stronie. Na parterze znajdują się drewniane drzwi wejściowe oraz niewielkie okno. Na pierwszym piętrze znajduje się jedno okno. Dookoła budynku widnieje trawnik oraz kilka drzew i czerwonych kwiatków.
Rozmiar czcionki
Kontrast