Press "Enter" to skip to content

Publikowanie

Zapisz jako plik

Gotowy projekt możesz wyeksportować do pojedynczego pliku .html – strony internetowej. Tak przygotowany plik możesz opublikować w Internecie. Masz również możliwość zaimportowania tego pliku do edytora Twine i jego dalszą edycję.

Zapisz jako plik: "Twój projekt" - "Publish to File"

Publikowanie w Internecie

Swój wyeksportowany plik .html musisz umieścić na serwerze – dostępne 24/7 przez cały rok miejsce, gdzie są udostępnione Twoje pliki np. strona internetowa. To taki specjalny komputer z odpowiednim oprogramowaniem, który jest cały czas podłączony do sieci Internet i działa bez przerwy.

Na szczęście nie musisz posiadać własnego serwera! Wystarczy skorzystać z usługi zwanej hostingiem. Działa to w ten sposób, że określona firma posiadająca centrum danych, w ramach usługi hostingowej udostępnia ci pewne zasoby ich serwera, który współdzielisz z innymi użytkownikami.

Bezpłatne rozwiązania:

Przekazywanie projektu

Oprócz udostępnienia projektu w Internecie, możesz wybrać prostszy sposób dzielenia się swoją pracą – np. poprzez przesłanie znajomym jako załącznik na email lub przekazać na Pendrive. Pamiętaj jednak, że do prawidłowego działania twojego projektu potrzebny jest dostęp do Internetu.

Rozmiar czcionki
Kontrast